Sezónní péče o robotickou sekačku

Robotická sekačka je pro nás velkým pomocníkem při udržování našich trávníku. Ale i ona potřebuje péči od nás, aby nám byla schopná sloužit, co nejkvalitněji a nejdéle. Jak zaručit co nejdelší životnost sekačky?

I robotická sekačka potřebuje péči

 

 

 

Za tu dlouho dobu, kdy robotické sekačky doporučujeme, prodáváme, instalujeme, servisujeme jsme se setkali s nejrůznějšími situacemi. to byli drobné banality přes extrémní situace, kdy základová deska byla doslova jedno velké mraveniště. 

Jak správně pečovat o robotickou sekačku naleznete v originálním návodu, který je přiložený v každém balení. Návod naleznete i u jednotlivých typů sekaček v pdf formátu na našem e-shopu.  

Dnes se ale zaměříme na tři nejdůležitější kroky a k nim si přidáme jedno naše doporučení co by nemělo žádnému majiteli robotické sekačky chybět.  

 


Čištění 

Naprosto důležitou péči o sekačku je čištění sečného prostoru a to nejlépe vzduchem.

Žiletky a samotné sečné talíře se nánosem vlhké trávy slepují a dochází poté k přehřívání sečných motorů a jejich ochlazování.

Hrozí riziko spálení motoru a nutná jeho výměna. Sečné talíř a i samotné žiletky se při lehkém dotyku musí točit.

V ideálním případě doporučujeme odmontovat unašeč nožů pro důkladnější očištění.

Vždy používejte ochranné pomůcky jako jsou rukavice zamezení poranění. 


Ochrana základové stanice před mravenci

Nejen sekačka potřebuje základní péči, ale i samotná základová deska. Velice doporučujeme ošetřit základovou desku prostředkem proti mravencům. A to jak pod samotnou základovou desku, tak prostor i v ní. Ušetříte si tím starosti s mravenci, kteří se velice rádi stěhují do základové desky a mohou ji poškodit.

Můžete využít jakýkoliv přípravek proti mravencům už granulát či prášek. 

 


Výměna nožů

Pro kvalitní posekání je nutné myslet i na pravidelnou výměnu žiletek. "Okousaná" nebo-li "požvýkaná tráva" je z velké pravděpodobnosti způsobena opotřebovanými žiletkami, které dávno potřebují vyměnit.

Při výměně žiletek postupujte dle návodu přiloženému k samotným žiletkám. 

Důležité je myslet na to, že žiletky nesmí být pevně utáhnuté a musí se vždy při lehkém pohybu točit. Při nadměrném utáhnutí žiletek k sečnému talíři hrozí jeho prasknutí nepřiměřeným tlakem. 

Žiletky pro RK modely ZDE.

Nože pro RS modely ZDE.

Žiletky pro Segway Navimow ZDE.

Vždy používejte ochranné pomůcky jako jsou rukavice zamezení poranění. 

.


 

Čím přispět svému

trávníku?

Pokud využíváme robotickou sekačku, měli bychom myslet na přebytečnou plsť, která se postupně tvoří.

V tuto chvíli nám nezbývá (a to myšleno jen v dobrém) vyzdvihnout Pure Zym Ultra. Jedná se o tekuté hnojivo, které rozkládá odumřelý organický materiál díky kombinaci enzymů.

Redukuje plsť, rozkládá odumřelou rostlinou hmotu na živiny a tím dopomáhá trávníku pro stabilní růst a sílu.