Poradna

Co s trávníkem před zimou?

Přečtěte si několik řádků o základních operacích, které je dobré provést na vašem trávníku před nastávající zimou. Nejedná se o složité úkony a doporučení je pro standardní okrasné trávníky.

Poslat info známému

Zazimování závlahy (AZS)

Pro dlouhou životnost a bezproblémový provoz automatického závlahového systému (AZS) je nutné provést každoročně na konci sezóny jeho zazimování. Tento úkon ochrání závlahový systém před poškozením způsobeným mrazem.

Poslat info známému

Popis hnojiv Pure

Téměř každodenním dotazem našich zákazníků je vysvětlení rozdílů mezi jednotlivými hnojivy holandské značky Pure, který nabízí mnoho druhů profesionálních hnojiv v pevné i kapalné formě.

Poslat info známému

Proč nyní hnojit podzimním hnojivem PURE?

Unikátnost hnojiva Pure Autumn je v tom, že bakterie, které hnojivo rozkládají, „pracují“ při teplotě půdy od cca 8°C, tedy takové, při které funguje i trávník. 

Poslat info známému

Jak si poradí vřetenová sekačka se svahem?

Jelikož je svah široký pojem je potřeba rozlišit některé druhy svahu. V prvé řadě je však nutné myslet na bezpečnost, takže několik rad úvodem.

Poslat info známému

Jakou šířku sekačky vybrat?

Může to vypadat jednoduše, ale odpověď je komplikovanější. Velikost trávníku je jistě hlavní kritérium, ale někteří volí sekačku i podle jiných kritérií, například dobrá manévrovací schopnost či naopak rychlé posekání.

Poslat info známému

Potřebuji vřetenou sekačku na anglický trávník?

ANO. Pro nízce a kvalitně střižený trávník je nejvhodnější vřetenová sekačka.

Poslat info známému

Jaká je spotřeba u benzínových modelů?

VELMI MALÁ. Důvodem je opět rozdíl mezi vřetenovou a rotační sekačkou. Zkuste si vzít kancelářský papír a ustřihněte proužek, který bude 10 cm dlouhý a 1 cm široký. Chytněte jej za konec a svisle nechte dolů. Zkuste opatrně a velmi pomalu ostrým nožem v polovině tento papírek useknout. Opatrně ať si neublížíte! Pravděpodobně se vám to nepodařilo nebo jste je papírek poškodili. Ale neusekli. Nezkoušejte být samurajové a nezvyšujte rychlost švihu! Místo toho vyměňte nůž za nůžky a střihněte. Můžete velmi, velmi pomalu. Přesto se vám jistě podaří provést čistý střih.

Poslat info známému