Záběr: 43 cm
Vřetenová benzínová sekačka Allett Kensington 17K, záběr 43 cm
Vřetenová benzínová sekačka Allett Kensington 17K, záběr 43 cm

Vřetenová benzínová sekačka Allett Kensington 17K, záběr 43 cm

Špičková vřetenová sekačka ALLETT Kensington 17 K (ATCO Balmoral 17 SK) s motorem Kawasaki. Šířka sečení (záběr) 43 cm.

Dostupnost:

Skladem v e-shopu
(V úterý je to u Vás)

 

Obj. číslo:

200030-17

OEM:

KENS17K

Výrobce:

Turfmech Machinery Ltd.

Váha:

51 kg

44 990

37 182 Kč bez DPH

ks

Poradíme Vám s výběrem.

Volejte HOT LINE +420 739 485 372 nebo nám zanechte vzkaz.

Pro středně velké trávníky je určena benzínová sekačka exkluzivní řady, která patří k tomu nejlepšímu, co dnešní trh benzínových vřetenových sekaček nabízí. Sekačka vychází z původní vřetenové sekačky značky ATCO, která patří již více než 80 let k absolutní světové špičce. Sekačka je vyráběna ve Velké Británii.


Při sečení, což není úplně přesný výraz, neboť tráva je bezchybně stříhána (viz rozdíl mezi sekáním rotační sekačkou a stříháním vřetenovou sekačkou) vytváří tato sekačka pruhy, které jsou pro tak charakteristické. Jedná se o stejný výsledek, který je možno vidět na předních fotbalových hřištích, tenisovém Wimbledonu či golfových hřištích. Standardně je dodáváno šestinožové vřeteno, které provede 79 střihů na metr.

 

Sekačka nemá kolečka, ale válce. Jeden přední, za kterým jsou ještě malé drátěné hrábě a jeden mohutný zadní, kterým je sekačka poháněna. Z toho plyne, že sekačka vlastní pojezd, což je velice komfortní a práce s je tak velmi jednoduchá a nenamáhavá. Nejen proto s oblibou pracují s těmito sekačkami i ženy.

Zadní válec je navíc rozdělen (diferenciál) a manipulace je tak snazší.

 

Sekačka je vybavena navíc QX systémem (Quick Exchange), který umožní rychlou a jednoduchou výměnu standardního vřetene za vřeteno s 10 noži, čímž docílíte ještě více střihů na metr a výsledkem je pak ještě čistší a krásnější trávník. 10 nožů provede 131 střihů na metr!

Další možností je výměna za skarifikátor nebo-li pročesávací kazetu, která perfektně odstraní z Vašeho trávníku nejen uschlou trávu, ale i například zbytky plevele po postřiku, mech či zbytky posečené trávy. Tím zajistíte lepší průchodnost živin ke kořenům a Váš trávník tak nebude hnědnout či jej obtížněji napadnou škůdci a plísně.

Tyto extrémně rychlé a pohodlné "elektrické hrábě" navíc trávník krásně "učešou".

Sekačka standardně obsahuje také koš na trávu, který však nenaleznete před sekačkou ale za ní, jak je tomu zvykem u rotačních sekaček.


Ovládání této sekačky je velmi jednoduché, neboť lze nezávisle na motoru ovládat pojezd (při přejezdech mezi trávníkovými plochami) a samotné sečení, což je výhodné například v hůř dostupných místech (vřeteno se točí, ale vy můžete pohybovat sekačkou vlastní silou).

Rukojeť sekačky je výškově nastavitelná, aby Vás při sekání nebolely záda. Navíc se dá rychle sklopit, a proto sekačka nezabírá v garáži či zahradním domku mnoho místa.

Nastavení výšky je na rozdíl od modelů Classic velmi jemné a plynulé od 6 mm do 32mm. Celkové provedení sekačky je velmi precizní.

 

K dokonalosti rovněž přispívá japonský 4-taktní motor 98cc Kawasaki (bezolovnatý benzín), který se jednoduše a napoprvé startuje. Jeho chod je velmi tichý a mnohé celkový hluk příjemně překvapí. Spotřeba  pohonných hmot je nejen díky motoru Kawasaki, ale i celkovému principu fungování vřetenové sekačky extrémně nízká (na rozdíl od rotační sekačky není potřeba motor tolik vytáčet, protože není potřeba vysokých otáček k useknutí travního stébla, protože stéblo je ustřiženo. Porovnejte si jak rychle musíte střihnout nůžkami 1 cm široký papír a jak byste museli švihnout nožem, abyste dosáhli stejného výsledku, což se vám s nožem pravděpodobně stejně nepodaří!)  
 
Udělejte si z kosení trávníku radost a vyměňte svou rotační sekačku za vřetenovou sekačku ALLETT.

Parametry výrobku:

Porovnat

Typ sekačky:

Benzínová jednovřetenová sekačka

Šířka sečení (záběr):

43 cm (17")

Výška sečení:

6 - 32 mm

Nastavení výšky střihu:

Plynulé mikro nastavení

Počet nožů:

6, volitelně za příplatek 10

Počet střihů vřetene na metr:

6 nožové: 79, 10 nožové: 139

QX příplatkové příslušenství:

Aerifikační (provzdušňovací) kazeta

Pročesávací kazeta (skarifikátor)

Protiplsťová kazeta

Vertikutační kazeta

Vřetenová kazeta 10 nožů

Vyčišťovací kartáč

Motor:

Kawasaki benzínový 4-takt, 98ccm, 3k

Startování:

Ruční, velmi snadné

Pojezd:

ANO - motorový pohon zadního válce

Objem palivové nádrže:

1,6 l

Zadní válec:

Dvousekční ocelový

Přední válec:

Pozinkovaný ocelový s ložisky

Rukojeť:

Skládací, třípolohová

Koš na trávu:

ANO - odolný, polypropylénový

Objem koše:

62 l

Hlučnost:

96 db (A)

Váha:

51 kg

Země výroby:

Velká Británie

Záruka:

24 měsíců

Hlídací pes

Poslat info známému