Záběr: 43 cm
Vřetenová benzínová sekačka Allett Classic 17L, záběr 43 cm
Vřetenová benzínová sekačka Allett Classic 17L, záběr 43 cm

Vřetenová benzínová sekačka Allett Classic 17L, záběr 43 cm

Výborná vřetenová sekačka ALLETT Classic 17 L (Qualcast Suffolf Punch 17 SK) s motorem Loncin. Šířka sečení (záběr) 43 cm.

Dostupnost:

Skladem v e-shopu
(V pondělí je to u Vás)

 

Obj. číslo:

200028-17

OEM:

CLA17L

Výrobce:

Turfmech Machinery Ltd.

31 990

26 438 Kč bez DPH

ks

Poradíme Vám s výběrem.

Volejte HOT LINE +420 739 485 372 nebo nám zanechte vzkaz.

Největší vřetenová sekačka ze základní řady Classic. Oproti řadě Kensington mírně jiný design a výšky sečení jsou přednastaveny (celkem 5 poloh), což je pro většinu zákazníku více než dostačující. Pohonnou jednotku Kawasaki nahradil od roku 2012 motor Loncin. Zkrátka se jedná o výbornou vřetenovou sekačku, která několik omezení oproti řadě Kensington, aby její cena mohla být přijatelnější. Stále se však jedná o to nejlepší, co dnešní trh benzínových vřetenových sekaček nabízí. Sekačka vychází z původní vřetenové sekačky značky ATCO Qualcast (Suffolk Puch), která patří již více než 80 let k absolutní světové špičce. Sekačka je vyráběna ve Velké Británii.


Při sečení, což není úplně přesný výraz, neboť tráva je bezchybně stříhána (viz rozdíl mezi sekáním rotační sekačkou a stříháním vřetenovou sekačkou) vytváří tato sekačka pruhy, které jsou pro tak charakteristické. Jedná se o stejný výsledek, který je možno vidět na předních fotbalových hřištích, tenisovém Wimbledonu či golfových hřištích. Standardně je dodáváno pětinožové vřeteno, které provede 66 střihů na metr.

 

Sekačka nemá kolečka, ale válce. Jeden přední a jeden mohutný zadní, kterým je sekačka poháněna. Z toho plyne, že sekačka vlastní pojezd, což je velice komfortní a práce s je tak velmi jednoduchá a nenamáhavá. Nejen proto s oblibou pracují s těmito sekačkami i ženy.

 

Sekačka je vybavena navíc QX systémem (Quick Exchange), který umožní rychlou a jednoduchou výměnu za skarifikátor nebo-li pročesávací kazetu, která perfektně odstraní z Vašeho trávníku nejen uschlou trávu, ale i například zbytky plevele po postřiku, mech či zbytky posečené trávy. Tím zajistíte lepší průchodnost živin ke kořenům a Váš trávník tak nebude hnědnout či jej obtížněji napadnou škůdci a plísně.

Tyto extrémně rychlé a pohodlné "elektrické hrábě" navíc trávník krásně "učešou".

Sekačka standardně obsahuje také koš na trávu, který však naleznete před sekačkou a nikoli za ní, jak je tomu zvykem u rotačních sekaček.


Ovládání této sekačky je velmi jednoduché, neboť lze nezávisle na motoru ovládat pojezd (při přejezdech mezi trávníkovými plochami) a samotné sečení, což je výhodné například v hůř dostupných místech (vřeteno se točí, ale vy můžete pohybovat sekačkou vlastní silou).

Rukojeť sekačky je výškově nastavitelná, aby Vás při sekání nebolely záda. Navíc se dá rychle sklopit, a proto sekačka nezabírá v garáži či zahradním domku mnoho místa.

Nastavení výšky sečení je velmi jednoduché, stačí si vybrat z 5 přednastavených výšek.

 

Sekačku pohání 4-taktní motor 87cc motor Loncin (bezolovnatý benzín). Jeho chod je tichý a mnohé celkový hluk příjemně překvapí. Spotřeba  pohonných hmot je díky celkovému principu fungování vřetenové sekačky extrémně nízká (na rozdíl od rotační sekačky není potřeba motor tolik vytáčet - není potřeba vysokých otáček k useknutí travního stébla, protože stéblo je ustřiženo. Porovnejte si jak rychle musíte střihnout nůžkami 1 cm široký papír a jak byste museli švihnout nožem, abyste dosáhli stejného výsledku, což se vám s nožem pravděpodobně stejně nepodaří!)  
 
Udělejte si z kosení trávníku radost a vyměňte svou rotační sekačku za vřetenovou sekačku ALLETT.

Parametry výrobku:

Porovnat

Typ sekačky:

Benzínová jednovřetenová sekačka

Šířka sečení (záběr):

43 cm (17")

Výška sečení:

9 - 32 mm

Nastavení výšky střihu:

Přednastavené výšky 9, 13, 18, 25, 32 mm a pozice S (0 mm pro pročesávání)

Počet nožů:

5

Počet střihů vřetene na metr:

5 nožové: 72

QX příplatkové příslušenství:

Pročesávací kazeta (skarifikátor)

Motor:

Loncin benzínový 4-takt, 87ccm, 2,2k

Startování:

Ruční, velmi snadné

Pojezd:

ANO - motorový pohon zadního válce

Objem palivové nádrže:

1,6 l

Zadní válec:

Jednosekční ocelový

Přední válec:

Polypropylénový

Rukojeť:

Skládací, třípolohová

Koš na trávu:

ANO - odolný, polypropylénový

Objem koše:

40 l

Přední hrábě:

NE

Hlučnost:

96 db (A)

Váha:

41,5 kg

Země výroby:

Velká Británie

Záruka:

24 měsíců

Hlídací pes

Poslat info známému